Yeastonomics

Don’t buy this:

Three loaves of bread worth of yeast costs $1 at my grocery store.
Buy this:

One hundred and twenty-eight loaves worth costs $4 at Sam’s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *